Hakkımızda

1976 yılında metal bahçe mobilyaları üretimiyle ticari hayatına başlayan  Ferit Celal CENGİZ 1992 yılında CENGİZLER DEMİR SAC MÜH LTD ŞTİ yi kurarakDemir sac profil boru satışına ve ferforje imalatına başlamışlardır. Ferforje üretiminde geçen 15 yıllık zamanda kazanılan deneyimlerle, mevcut iş kollarına ek olarak ferforje makineleri imalatına başlanmıştır. 2000 li yılların başlarında başta tüm Türkiye olmak üzere, çevre ülkelere makine satışı ve ihracaatına başlanmıştır.  Ferit Celal CENGİZ ticari hayatına kısa bir ara vererek, 2016 yılında, yeni bir heyecan ile Ender GÜRLEROĞLU, Mustafa Levent ŞAHİN, Soner Faruk CENGİZ ile birlikte yola çıkarak LEFA CENGİZLER MAKİNA A.Ş nin temellerini atmıştır.
2016 yılında kurulan firmamız, Cengizler Demir Sac Müh. Ltd. Şti’nin kaldığı yerden, Ferit Celal CENGİZ’in tecrübeleri ve Ender Gürleroğlu’nun finans kapasitesi, Mustafa Levent Şahin’nin yurtiçi pazardaki satış gücü, Soner Faruk CENGİZ’n teknik yetenekleri ve yetişmiş iş gücü ile büyük bir ivme kazanarak, projelendirilmiş 45 farklı makine ile Türk makine sanayine her geçen gün artı katma değer yaratmaktadır.

Makinelerimiz özellikle Romanya,Bulgaristan,Cezayir, Türki Cumhuriyetler, Arap ülkeleri, Afrika ülkeleri, Asya Pasifikte talep görmekte olup A.B.D , G.Kore gibi teknoloji devi ülkelerde dahi kabul görmektedir.

Firmamız, anahtar teslimi ferforje üretim hattı, trapez hattı, mangal kömürü fırını, metal işleme kalıpları ve ihityaca özel makinalar  konusunda siz değerli sektör temsilcilerine her zaman yardımcı olacaktır.

Artık Mangal Kömüründe bizde varız.

Saygılarımızla,

LEFA CENGİZLER MAKİNA A.Ş

www.cengizler.net


Ferit Celal CENGİZ’ e minnettarım…