Pres mangal kömürü, Tamamen meşe odunu talaşının, pres makinelerinde yüksek sıcaklıkta sıkıştırılması ile üretilmektedir. Hiç bir katkı maddesi içermez. Uzun(3-4 saat) aynı kaloride yanar. Kalori değeri yüksektir (~6000-7200 kcal).

Daha önceleri ülkemize ithal olarak gelen delikli kömürü ülkemizde üreten firmamız, bu ürünleri yurt dışına da satmaktadır.

Meşe ağaçlarının dallarından üretilen kömürümüz, piyasada bulabileceğiniz en kaliteli kömürler dendir. Meşe ağacının dallarını kullanmamızın amacı, yüksek ısı değeri ve kalite elde edebilmek içindir. Çünkü, ağaç gövdesinden yapılan mangal kömürleri tutuşturma esnasında çatlama, patlama yapabilmektedir. Dallardan üretilen kömürler ise asla patlamaz, çatlamaz, kıvılcım yapmaz.

Kömürümüz, tamemen tozsuzdur, Yellemeye ihtiyaç duymadan bitene kadar yanar.

Karbonizasyon işleminden sonra doğal yollardan soğumaya bırakılmıştır. Soğutma süresince kaliteyi düşürmemek için asla su kullanılmaz.

Önümüzdeki yıllarda KYOTO prodokolünü imzalayan diğer ülkelerde olduğu gibi, ülkemizde de pres mangal kömür üretimi satışı ve tüketimi teşvik edilecektir. Blkide normal mangal kömürleri yasaklanacak ve yerine sadece pres kömürlerin kullanılmasına izin verilecektir.

Pres Delikli Meşe Kömürünün Genel Özellikleri;

 1. Uzun yanma süresi (3-4 saat).
 2. Az kül oranı %3-5.
 3. Yellemeye ihtiyaç duymadan, tamamen kül olana kadar stabil yanma sağlar.
 4. 6000-7200 KCal yanma değeri.
 5. İsve kötü koku yapmaz.
 6. Kimyasal madde katkısız, tamamen doğal üretim.
 7. Pişirme esnasında alevsiz yanması.
 8. İstiflemesi kolay ve kutu içerisinde satılması.
 9. 5cm yada 5,5cm çapında,
 10. 30 cm boyunda
 11. Fixed Karbon : %80

“Mangal yaparken etten damlayan yağ ve su meşe kömürünün üzerine düşer. Yanarak dumana dönüşür. İşte bu duman ete sinerek o müthiş lezzeti ortaya çıkarır.”

Sizde bu enfes lezzeti yakalamak için Delikli mangal kömürlerini seçin. Bizi Arayın!

TÜRKİYENİN HER BÖLGESİNE TOPTAN SATIŞLARIMIZ MEVCUTTUR! FİYAT BİLGİSİ İÇİN LÜTFEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN.